HİZMETLER

Flexo Baskı

İntersam bünyesinde barındırdığı 9 renkli full UV flexo EFOKA baskı makinesi sayesinde tirajlı işleriniz için hızlı ve düşük maliyetli çözümleri sunabilmektedir. EKOFA baskı makinemiz ile ara (ters) baskı, arka ve öne aynı anda baskı, Soğuk yaldız, Yaldız üzerine boya baskı, kısmi lak uygulaması, online rotary (Yaprak bıçak) kesim, selefon kaplama, çift kat (pigibag) etiket gibi baskı tekniklerini tek geçişte online olarak uygulaya bilmektedir.

Ara (Ters) Baskı

Ara baskı tekniği özellikle kimya ve bitkisel yağ sektöründe tercih edilen bir baskı yöntemidir. Etiketin yapışkan kısmına yapılan ve genellikle içerik bilgisi, kullanma talimatı gibi bilgilerin yazıldığı saydam ürünlerin şeffaf ambalajlarda paketlenmesinde tercih edilen etiket cinsidir. Ara baskı sayesinde üretici firma ürünü için iki ayrı etiket (ön-arka) maliyetinden kurtularak tek bir etiket üzerine tüm bilgilerini sığdıra bilmektedir.

Ön-Arka Aynı Anda Baskı

Giriş biletleri gibi Yapışkansız olarak üretilen ürünlerde kullanılan baskı çeşitidir. Uygulanacak tasarıma göre ön kısıma 5 renk, arka kısımı 4 renk baskı aynı anda yapılabilmekte ve planlanan bıçak kalıbı ile ister rulo olarak ister tek tek tabaka olarak kesilebilmektedir.

Çift Kat (Pigibag) Etiket

Kimya, tarım ve kozmetik sektöründe yoğun olarak kullanılan baskı çeşitidir. Yasalar gereği etiket üzerinde olması gereken bilgilerin uygulanacak etikete sığmadığı durumlarda iki etiketin üst üste basıldığı ve müşterinin üst tarafta kalan etiketi kaldırabilmesi için özel kısım bırakılan baskı teknigidir. Ilk olarak altta kalacak olan etiketin yüzeyine gerekli bilgiler basılmakta ve ardından açılmasını istenilen kısmın üzerine özel bir kaplama sürülerek başka bir etiket ile sıvanıp üst yüzeyine kalan baskıların yapılıp yaprak bıçak ile kesilmesiyle üretilmektedir.

Soğuk yaldız Uygulaması

İntersam bünyesinde sıcak yıldız uygulaması yapılabildiği gibi 9 renkli flexo makinemizin bir ünitesinde baskı sırasında soğuk yaldız uygulaması da yapılmaktadır. Sıçak yaldız ile soğuk yaldızın en belirgin özelliği sıcak yaldız uygulamasında kullanılan ısıtılmış pirinç klişenin yaldız transferi sırasında pres ütü mantığı ile çalıştığından dolayı yaldız yapılan kısımlarda çukurluklar oluşmakta buda etiketin görselliğini bozmaktadır. Soğuk yaldız uygulamasında ise yaldız basılacak kısımlar için hazırlanan yumuşak klişenin yaldız basılmasını istendiği yerlere özel yapışkan basması ve ardından soğuk yaldız filimi ile etiketin kauçuk merdanelerden geçerken yapışkanlı kısımlara yaldızın transfer olmasıdır. Soğuk yaldız baskıları yumuşak klişe ve merdanelereden geçtiği için etiket üzerinde hiçbir deformasyon yapmadığı gibi özel hazırlanan klişe ile transfer edildiğinden dolayı çok daha başarılı bir yaldız görseli elde edilmektedir.

Yaldız Üzerine Boya Baskı (efektif baskı)

Çoğu etiket firmasında yaldız harici basıldığından dolayı yaldızlı etiketlerde normal baskı tamamlandıktan sonra ayrı bir makine ile sıcak yaldız uygulaması yapılmaktadır. Sıcak yaldız yapılan etiketlerde uygulanan yaldızın üzerine efekt vermek adına yeniden baskı yapılamamaktadır. İntersam bünyesinde ise yaldız işlemi baskı aşamasında online yapıldığından dolayı istenilen ünitede yaldız uygulması yapılıp baskı işleminin yaldız üzerinde devam etmesi sağlanabilmektedir. Örneğin 6 renk + yaldız uygulamalı bir etikette 4 renk baskı yapılıp 5. Ünitede yaldız uygulanıp 2 renk te yaldız üzerine basılabilmektedir.

KISMI LAK

Lak uygulaması sektörde etiketlerin daha parlak olması ve yapılan baskının kalıcılığının daha fazla olması için uygulanan bir yöntemdir. Intersam bünyemizde ise lak uygulaması klasik şeklinden daha farklı olarak kısmi olarak uygulanabilmekte bu sayede parlak ve mat görüntü verilebilmektedir.

ROTARY KESİM (YAPRAK BIÇAK)

Özellikle otomatik etiket yapıştırma makinelerinde etiketin sorunsuz bir şekilde ambalaja uygulanmasında en çok dikkat edilemesi gerek konu etiket taşıyan pergaminin zedelenmemesidir. Kesim aşamasında kesim bıçağının etiketi keserken dengesiz vurmasından dolayı pergamini patlatması, pergamini zedelemesi ve taşıyıcı üzerindeki silikonu deforme ederek etiketin sıymamasına sebep olmaktadır. Rotary bıçak sayesinde ise sürekli aynı tansiyonda ve online olarak kesim yapılabildiğinden dolayı otomatik etiketleme makinelerinde sorunsuz kullanılabilecek etiketler elde edilmektedir.

Ofset Baskı

Ofset baskı matbaa sektöründe uzun yıllardır kullanılan bir baskı tekniğidir. Matbaalarda tabaka kağıt denilen malzemelere baskı yapılırken gelişen teknoloji ile etiket firmaları için osfet baskı rulodan ruloya baskı yapan makinelerede uyarlanmış durumdadır. İntersam etikette makine parkurunu yeni teknolojilere uyumlu hale getirmiş olup bünyesine 5Renk + Lak baskı kapasitesine sahip full UV Ofset makinesini dahil etmiştir. Ofset baskı kalıp üzerinden boyayı baskı yapacağı yüzeye transfer ettiği için çok daha detaylı baskılar ortaya çıkmaktadır. Bünyemizde bulunan OFSET makinemiz ile yüksek tirajlı işleri sorunsuz basabildiğimiz gibi düşük adetli etiketlerdede düşük maliyet ile fiyat avantajı sunmaktadır.

Seriğrafi Baskı Makinesi

Seriğrafi baskı çok eski zamanlardan beri matbaa ve reklam sektörlerinde uygulan bir baskı yöntemi olmasına karşı etiket sektörüne yeni yeni girmiştir. intersam etiket geniş makine parkuruna full UV seriğrafi etiket baskı makinesinide dahil ederek müşterilerinin hizmetine sunmuştur. Seriğrafi baskı makinesinin etiket üzerinde uygulandığı başlıca alanlar, şeffaf etiketlerdeki yoğun ve koyu boya trasferi, kabarak lak uygulaması, simli efekt baskılar gibi etikektleri sıradanlığın dışına çıkarak ve dikkat çekecek baskılar elde edilmesini sağlamaktır. Ayrıca yakın bir zamanda sosyal sorumluluk kapsamında ürünlerin üzerine görme engelliler için altı nokta alfabesi kullanılmaya başlayacaktır ve etiket üzerine altı nokta alfabesi için kullanılacak yöntem seriğrafi kabaran lak uygulaması olduğu için intersam etiket geleceğe yatırım yaparak bu konuda şimdiden tecrübe sahibi olmayı amaçlamaktadır.