Termal Transfer Etiketler

Termal Transfer etiketler ribon baskıya uyumlu etiketler olduğu için etiket yazıcı ile kullanımı sırasında kağıt cinsine göre uygun ribon ile baskı yapılması gerekmektedir. Etiket üst yüzeyine Ribon baskıl yapıldığı içi dış ortam koşullarına dayanıklı etiketler çeşitleridir.

1. Hamur

Yüzeyi pürüzlü mat bir kağıttır. Genel olarak kesikli A4 tabaka halinde Lazer yazıcılarda fotokopi cihazlarında kullanılır. Ribon baskı tavsiye edilmez. Toner, mürekkep baskıya uygundur.

Vellum

Mat ve hafif pürüzlü bir yüzeye sahiptir, Barkod etiketi olarak Barkod yazıcılarda en çok tercih edilendir. Çeşitli sektörlerde (tekstil, otomotiv, gıda) özellikle koli etiketi olarak kullanılır. Ribon baskıya uygundur. Wax ribon önerilir.

Kuşe

Pürüzsüz ve düz bir yüzeye sahiptir. Vellum etikete oranla daha parlak bir yüzey görüntüsü vardır. Mat kuşe ve Parlak kuşe olarak iki çeşidi vardır. Daha ziyade gıda sektöründe ve renkli işlerde kullanılır. Ribon baskıya uygundur. Wax ribon önerilir.

Cromolux

Düz ve pürüzsüz bir yüzeye sahiptir. Kuşe etiketten cok daha parlaktır. Daha ziyade gıda sektöründe ve renkli işlerde kullanılır. Ribon baskıya uygundur. Wax ve Wax Resin ribon önerilir.

Farma

Kuşe kağıda benzemekle birlikte daha ince ve düşük gramajlıdır. ince yapısından ötürü ilaç ve çiklet sektörlerinde dercih edilir. Ribon baskıya uygundur. Wax ribon önerilir.

Opak Polipropilen

Isıya ve güneşe dayanıklı sert bir malzemedir. Esneme özelliği yoktur yırtılması zordur. Kimya ve kozmetik sektöründe tercih edilen bir etikettir. Ribon baskıya uygundur. B110CX veya B110A ribon önerilir.

Opak Polietilen

Suya ve neme dayanıklı esnek bir malzemedir. Akış yönünde yırtılabilir diger yönde esner. Kimya ve kozmetik sektöründe tercih edilen bir etikettir. Ribon baskıya uygundur. B110CX veya B110A ribon önerilir.

Şeffaf Polipropilen

Şeffaf bir hammadden yapılmış olup Isıya ve güneşe dayanıklı sert bir malzemedir. Esneme özelliği yokture yırtılması zordur. Kimya ve kozmetik sektöründe tercih edilen bir etikettir. Ribon baskıya uygundur. B110CX veya B110A ribon önerilir.

Şeffaf Polietilen

Şeffaf bir hammadden yapılmış olup Suya ve neme dayanıklı esnek bir malzemedir. Akış yönünde yırtılabilir diger yönde esner. Kimya ve kozmetik sektöründe tercih edilen bir etikettir. Ribon baskıya uygundur. B110CX veya B110A ribon önerilir.

Data PE

Özel bir yapışkandan üretilmiştir. Tuzlu suda dahi ortalama bir ay çözülmeden durabilir. Sert bir malzeme olup yüzeyi mat ve pürüzsüzdür. yırtılması güç olup ısıya ve güneşe dayanıklıdır. Kimya ve kozmetik sektöründe tercih edilen bir etikettir. Ribon baskıya uygundur. B110CX ribon önerilir.

Termal Etiketler

Termal etiketler ribon baskıya uyumlu etiketler değildir. Etiket yazıcı ile kullanımı sırasında direk kağıt üzerindeki madde ısı ile kararak baskı oluşmaktadır. Dış ortam koşullarından etkilenen bir yapısı vardır. Baskı prensibi olarak faks kağıdından hiçbir farkı yoktur.

Eco Thermal

Etiket üst yüzeyine termal lamine edilmesi ile oluşmuştur. ısı, ışık nem ve alkole duyarlı olup kendi kendine kararma yapabılır veya uzerındekı bılgıler ucabılır. dayanıklılık suresı kısadır.Gıda, merket ve tekstil sektöründe kullanılır. Ribon baskıya gerek yoktur.

Semi Thermal

Eco termale göre daha dayanıklıdır.Etiket üst yüzeyi korumalı termaldir.ısı, ışık nem ve alkole duyarlı olup kendi kendine kararma yapabılır veya uzerındekı bılgıler ucabılır. dayanıklılık suresı kısadır. Gıda, merket ve tekstil sektöründe kullanılır. Ribon baskıya gerek yoktur.

Lamine (Top) Thermal

Eco termal ve semi termale göre daha dayanıklı olup her etiketin her iki yüzeyide korumalı termaldir. ısı, ışık nem ve alkole duyarlı olup kendi kendine kararma yapabılır veya uzerındekı bılgıler ucabılır. dayanıklılık suresı kısadır. Gıda, merket ve tekstil sektöründe kullanılır. Ribon baskıya gerek yoktur.