HABERLER

İntersam grafik ajansı hizmete girdi.

İntersam grafik ajansı hizmete girdi.

Ürün hazırlayıp piyasaya sunmak istiyorsunuz. Fason üretici tamam, ürünün dolduralacağı ambalaj da hazır peki ya ürünün kimliği niteliğindeki etiket? Hep en sona kalan etiket konusu aslında en can alıcı konudur. Çünkü müşteri rafta ürününüzü gördüğünde tadını, kokusunu bilmez karar vermesindeki en büyük etkendir etiket.? Öyle bir etiket olmalı ki ürünün üzerinde rafta hemen yanında bulunan rakip markalardan kendini ayırmalı müşterinin gözü ürünün üzerine gittiğinde “Beli almalısın” mesajını vermeli etiket ve ambalaj. Ürünü eline alır ve etiket üzerinden bakar ürün içeriğine, etiketin üzerindedir üretim yeri, son tüketim tarihi, seri numarası. Peki ya görselliği? Birde etiket üzerinde kullanılan renkler, desenler, resimler, logolar uyum içindeyse işte etiket görevini yapmış ve o ürünü sattırmıştır.Işte intersam etiket müşterisinin ürünün kendi ürünü gibi gördüğü için Müşterilerine grafik desteğide vermek adına İntersam Grafik Departmanı kurulmuştur. Müşterilerimizden gelen hazır tasarımların gözden geçirilmesi, mevcut tasarımlar üzerindeki revizyonlar veya sıfırdan etiket tasarımı gibi konularda hizmet vermek adına kurulmuştur intersam grafik.

Rulo Baskıda Ofset Rahatlığı.

Rulo Baskıda Ofset Rahatlığı.

“ister 5,000 Adet, ister 500,000 Adet” bu slogan ile yola çıktı intersam. Yüksek adetli işleri yapmak çok kolaydı intersam için. Peki ya düşük adetli işler? Intersamın öyle müşterileri oldu ki yüksek adetli koşan ürünlerini sorunsuz bir şekilde rulo olarak bastırırken 4-5 çeşiti olan 3,000 – 5,000 adetlik işlerini rulo etiket olarak yaptırmak istediğinde sürekli yüksek maliyetler çıktı karşısına.Bu konuya bir çözüm bulmalıydı intersam etiket ve bu yüzden Ofset Makineyi bünyesine kattı. Peki ya offset makinenin avnatajı neydi? Tabiki ilk girişteki iş hazırlık maliyetleri. Flexo makinede klişe yaptırmak zorunda kalıyordu intersam birde üzerine bıçak eklendiğinde maliyet konusunda düşük adetli işlerde yüksek fiyatlar çıkartmak zorunda kalıyordu ama şimdi ofset makine sayesinde klişe olmadan direct kalıptan baskı yapabiliyor ve işe giriş ve çıkış süreleride kısaldığı için düşük adetli işlerde rulodan ruloya çok daha hızlı istenilen adetlerde etiket üretebiliyor.

Görme engelliler için özel etiket.

Görme engelliler için özel etiket.

Marketler ürünlerin son kullanıcı ile buluştuğu bir noktadır. Raflardaki ürünler renk olarak, görsellik olarak hepsi birbirinden canlı birbirinden güzel tasarımlara sahiptir. Fakat öyle insanlar vardır ki onlar için herşey tek renk yani siyahtır! Evet görme engellilerden söz ediyoruz. Onların gözleri görmesede elleri hisseder hissetikleri şey ise onları kendi alfabesi olan “altı nokta”dır.Günümüzde her ne kadar görme engelliler için çok fazla ürün ambalajı hazırlanmasada intersam etiket bu konuda yatırım yaparak görme engelliler için etiket üzerine kabartma harfler ile altı nokta alfabesi basabilmektedir. Sosyal sorumluluk adına intersam’a gelen etiket baskı taleplerinde intersam etiket bu konuda ürün üreticisici müşterilerini uyarmakta ve görme engellilerinde kullanacağı türde ürünleri piyasaya sunmak istemektedir. Sosyal sorumluluğumuzun farkındayız ve yasalar ile zorunlu hale gelmeden once biz müşterilerimizi “altı nokta”nın gereksimi hakkında uyarıyoruz!